Πρεμιέρα με καθαρές νίκες φιλοξενούμενων στα Αγόρια Κ21 της ΕΣΠΑΑΑ

Άνοιξε η αυλαία στο πρωτάθλημα Αγοριών Κ21 της ΕΣΠΑΑΑ με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν νίκες με καθαρό σκορ σε όλα τα παιχνίδια.
Το Παγκράτι υποδέχτηκε την Κηφισιά στο Κλειστό του Μετς με τους φιλοξενούμενους να φαίνονται πιο έτοιμοι στην πρεμιέρα. Με καλή εικόνα κέρδισαν και τα τρία σετ με σχετική άνεση και έφτασαν στο νικηφόρο 0-3. Κάτι παρόμοιο συνέβη και στο παιχνίδι της Νέας Μάκρης με τον Πανερυθραϊκό. Η ομάδα της Ερυθραίας ήταν ανώτερη και κατέκτησε και τα τρία σετ με διαφορές άνω των 10 πόντων.
Με σκορ 0-3 κρίθηκε και το παιχνίδι της Κερατέας με τα Σπάτα. Ο ΕΑΟ Σπάτων κατέκτησε και τα τρία σετ με σκορ 18-25 και έφτασε στη νίκη χωρίς απώλειες. Το μοναδικό παιχνίδι που παίχτηκαν περισσότερα από τρία σετ ήταν αυτό της Παλλήνης με την ΑΕΚ. Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τα δύο πρώτα σετ. Τα επόμενα δύο κρίθηκαν στις λεπτομέρειες εκεί όπου η ΑΕΚ ήταν πιο ψύχραιμη στο φινάλε και κατάφερε με 1-3 να πάρει το πρώτο τρίποντο της σεζόν.
Το παιχνίδι του Μαρκόπουλου με τον Παναθηναϊκό είναι η μοναδική εκκρεμότητα της αγωνιστικής καθώς θα πραγματοποιηθεί το βράδυ της Πέμπτης.