ΛΙΜΠΕΡΟ ΒΟΛΕΙ  LIBERO  VOLLEY

LIBERO VOLLEY🇬🇷 Ειδήσεις,Αγώνες,Αποτελέσματα,Βαθμολογίες

Post Top Ad

2024-04-29

Αμαζόνες Αχαρνών και ΑΟ Διονύσου το προβάδισμα στα πλέι οφ της Τοπικής Κατηγορίας 2 Γυναικών ΕΣΠΑΑΑ.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που αξιοποίησαν το πλεονέκτημα της έδρας και πήραν προβάδισμα στη σειρά των πλέι οφ. Αμαζόνες Αχαρνών και ΑΟ Διονύσου κέρδισαν τους πρώτους αγώνες και χρειάζονται μία ακόμα νίκη για την πρόκριση στους τελικούς.
Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο μπήκε στα πλέι οφ ο ΑΟ Διονύσου που επικράτησε με 3-1 του ΠΑΟ Κουκάκι στον πρώτο αγώνα της σειράς. Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τα δύο πρώτα σετ δίνοντας ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Η συνέχεια, όμως, ανήκε στις γηπεδούχες. Η ομάδα του Διονύσου βελτίωσε πολλές λεπτομέρειες στο παιχνίδι της με αποτέλεσμα να κάνει το 25-17 και το 25-20 στα επόμενα σετ κάτι που οδήγησε στο νικηφόρο αποτέλεσμα.
Παρόμοια έκβαση είχε και ο αγώνας των Αμαζόνων Αχαρνών κόντρα στον ΕΑΟ Σπάτων με τις γηπεδούχες να είναι αυτές που χαμογελάνε στο τέλος. Μετά το πρώτο κερδισμένο σετ για τις Αμαζόνες ο ΕΑΟ Σπάτων ανέβασε ρυθμό και ισοφάρισε μετά από ένα άκρως ανταγωνιστικό σετ. Η συνέχεια ήταν εξίσου ανταγωνιστική. Οι Αμαζόνες Αχαρνών πήραν εκ νέου το προβάδισμα μετά από ένα σετ που κρίθηκε στις λεπτομέρειες με 25-23 ενώ κάτι ανάλογο έγινε και στο επόμενο που κρίθηκε με 27-25. Με 3-1 η ομάδα από τις Αχαρνές απέκτησε το προβάδισμα στη σειρά και απέχει μία νίκη από την πρόκριση.

Σαβ-11/05/24    17:00    Διονύσου    ΑΟ Διονύσου - ΠΑΟ Κουκάκι
Μεταφορά Αποτελεσμάτων A' Φάσης (1-1): ΑΟ Διονύσου - ΠΑΟ Κουκάκι 1-3, 3-2.

Σαβ-27/04/24    20:00    Μπάμπης Χολίδης    Αμαζόνες Αχαρνών - ΕΑΟ Σπάτων    3-1