Post Top Ad

2024-04-01

Εξασφάλισε την πρώτη θέση η Ένωση Γαλατσίου στη Β’ Εθνική Ανδρών της ΕΣΠΑΑΑ

Μία αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής των Ανδρών η Ένωση Γαλατσίου εξασφάλισε την πρώτη θέση.
Με νίκη σε ένα δύσκολο παιχνίδι κόντρα στον Οδυσσέα η Ένωση Γαλατσίου «σφράγισε» την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής. Ο Οδυσσέας προηγήθηκε μετά το 25-20 του πρώτου σετ ωστόσο η συνέχεια ανήκε στους φιλοξενούμενους. Τα επόμενα τρία σετ κρίθηκαν σε λεπτομέρειες ωστόσο η Ένωση Γαλατσίου έκανε το 1-3 και πήρε ένα πολύτιμο τρίποντο που ταυτόχρονα κρατάει τον Οδυσσέα δύο βαθμούς μακριά από τη δεύτερη θέση.
Νίκη αλλά χαμένος βαθμός για τον Ηλυσιακό με 3-2 κόντρα στην Αθηνά Μαγκουφάνας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές στα σετ και έβαλαν σε δύσκολη θέση τον Ηλυσιακό. Παρόλα αυτά έγινε η ανατροπή και η ομάδα από τα Ηλύσια κατάφερε να κατακτήσει δύο σημαντικούς βαθμούς που την κρατάνε στη δεύτερη θέση με 30 βαθμούς.
Στους 30 βαθμούς επίσης βρίσκεται και η ΑΕ Αμπελοκήπων που με 0-3 επικράτησε του ΕΑΟ Σπάτων. Με καλή εμφάνιση οι Αμπελόκηποι πήραν ένα τρίποντο που τους κρατάει στο παιχνίδι της δεύτερης θέσης η οποία θα κριθεί οριστικά στην τελευταία αγωνιστική.
Νίκη και για τους Νέους Βύρωνος με καθαρό σκορ κόντρα στην ΟΠΕ Χαλκίδας. Με 3-0 η ομάδα από το Βύρωνα πρόσθεσε ακόμα τρεις βαθμούς στη συγκομιδή της που την οδηγούν οριστικά στην πέμπτη θέση ότι και αν συμβεί στην επόμενη αγωνιστική.