Post Top Ad

2024-03-26

Μέρα γηπεδούχων στη Β’ Εθνική Ανδρών της ΕΣΠΑΑΑ!

Με νίκες για τους γηπεδούχους ολοκληρώθηκε η 12η αγωνιστική της Β’ Φάσης στη Β’ Εθνική των Ανδρών κάτι που διατηρεί την Ένωση Γαλατσίου στην κορυφή.
Την 11η νίκη σε 12 αγώνες πέτυχε η Ένωση Γαλατσίου που με 3-0 επικράτησε των Σπάτων. Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν συνεπείς αγωνιστικά και δεν άφησαν περιθώρια στην απέναντι πλευρά κάτι που οδήγησε σε μία ακόμα νίκη αυξάνοντας τη διαφορά από τη δεύτερη θέση.

Ο Οδυσσέας, με τη σειρά του, άφησε βαθμούς στα Ηλύσια. Ο Ηλυσιακός ήταν ο νικητής σε ένα παιχνίδι με φόντο τη δεύτερη θέση και οι δύο ομάδες είναι πλέον ισόβαθμες με 28 βαθμούς. Παρότι ο Οδυσσέας προηγήθηκε δύο φορές στα σετ ο Ηλυσιακός πήρε τη νίκη με 3-2 και έδωσε νέα ενδιαφέρον στη μάχη των πρώτων θέσεων.

Σε απόσταση ενός βαθμού βρίσκεται η ΑΕ Αμπελοκήπων αφού με 3-0 πήρε τη νίκη κόντρα στους Νέους Βύρωνος. Παρά το δύσκολο 29-27 του πρώτου σετ οι Αμπελόκηποι ανέβασαν απόδοση στα επόμενα σετ και κατάφεραν να πάρουν τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Με 3-0 επικράτησε και η Αθηνά Μαγκουφάνας της ΟΠΕ Χαλκίδας. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν κοντά στο σκορ στα δύο πρώτα σετ αλλά στο τρίτο η Αθηνά Μαγκουφάνας ξέφυγε από νωρίς και έφτασε σε μια νίκη που την απομακρύνει από την τελευταία θέση.