Post Top Ad

2024-03-06

Ο… “μυστήριος” γράφει για την Β’ εθνική Γυναικών της ΕΠΕΣΘ.

4/4 είχαμε την προηγούμενη αγωνιστική σε νίκες αλλά και σκορ και χάσαμε το ένα σετ που ΔΕΝ πήρε ο Πήγασος όπως περίμενα. Τελείως έξω έπεσα στο ματς Καμπανιακός - ΔΕΚΑ όπου οι γηπεδούχοι πήραν και την νίκη και χωρίς 5 σετ!

Στην τελευταία πλέον στροφή της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος σχεδόν όλα έχουν κριθεί. Και λέμε σχεδόν, γιατί μένει να κλειδώσει η ΑΕΝ την 4η θέση και να είναι και φέτος στα play off (θα αντιμετωπίσει με μειονέκτημα έδρας και 0-2 νικες τον πρωτοπόρο Ηρακλή). Θα το κάνει θεωρητικά εύκολα απέναντι στην ήδη υποβιβασμένη ΜΕΝΤ και μένει και η 2η-3η θέση που εκτός απροόπτου κλειδώνει το Πειραματικό όπου θα αντιμετωπίσει την Πυλαία με 1-1 στις νίκες. Με νίκη απέναντι στον Καμπανιακό είναι 2ο και μπαίνουν την Τετάρτη όλοι τους στην μάχη των play off. Δεν βλέπουμε κάποιο ματς να ξεχωρίζει και πολύ πιθανά τα 4 και 5 σετ σε πολλά παιχνίδια μιας και είναι ευκαιρία να παίξουν και αθλήτριες με μικρότερο χρόνο συμμετοχής.