Post Top Ad

2024-02-07

Στον κουβά ο “μυστήριος”, που γράφει για την Β’ εθνική Γυναικών της ΕΠΕΣΘ!

“Κουβά” μας έστειλε η ΑΕΝ και η ΜΕΝΤ!!! την προηγούμενη αγωνιστική με νίκες στα 5 σετ και στα 2 παιχνίδια. Στο ντέρμπι στον Αγ Θεράποντα είδαμε ένα παιχνίδι συναρπαστικό μεν με πάρα πολλά λάθη δε που ίσως παίξει ρόλο και στην τελική κατάταξη. Στην ΜΕΝΤ,
ίσως να φανεί και χρυσάφι ο βαθμός μέχρι την λήξη του πρωταθλήματος.

18η αγωνιστική με 2 πολύ μεγάλα ντέρμπι. Ντέρμπι τετράδας αλλά με πιο δύσκολο έργο αυτό των φιλοξενούμενων. Πειραματικό - ΕΟΣ και Πυλαία - ΑΕΝ κοντράρονται με φόντο τα play offs. Πιο εύκολο θεωρητικά έργο έχει το Πειραματικό, γιατί έχει μια μικρή διαφορά από 4ο και 5ο αλλά με ματς λιγότερο και χωρίς να έχει άλλον αγώνα με κάποιον της 5άδας μέχρι το τέλος της κανονικής διάρκειας. Η Πυλαία έχει επίσης αγώνα λιγότερο αλλά είναι 0-1 στις νίκες με ΑΕΝ, άρα θέλει να ισοφαρίσει σε περίπτωση που βρεθούν στην τελική φάση, αλλά έχει να παίξει και με ΕΟΣ και με Ηρακλή, που ίσως σημαίνει και βαθμολογικές απώλειες. ΕΟΣ και ΑΕΝ πρέπει να κερδίσουν αν θέλουν να μπουν τετράδα και θα παλέψουν όπως και σε κάθε παιχνίδι για το θετικό αποτέλεσμα και την νίκη. Θα πάμε με 5 σετ και σκληρές μάχες και στα δύο, μιας και τα άλλα ζευγάρια έχουν θεωρητικά φαβορί!