LIBERO VOLLEY🇬🇷 Ειδήσεις,Αγώνες,Αποτελέσματα,Βαθμολογίες

Post Top Ad

2024-01-22

"Συνωστισμός" στην κορυφή της Β’ Εθνικής Ανδρών της ΕΣΠΑΑΑ!

Με την ολοκλήρωση της 3ης αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής των Ανδρών στην κορυφή της βαθμολογίας υπάρχει τριπλή ισοβαθμία.

Ο Οδυσσέας πέτυχε το 3 στα 3 καθώς επικράτησε εκτός έδρας του ΕΑΟ Σπάτων. Με σκορ 0-3 και με καλή εικόνα και στα τρία σετ οι φιλοξενούμενοι πήραν αυτό που ήθελαν χωρίς να έχουν μεγάλα προβλήματα.

Την τρίτη νίκη του πέτυχε και ο Ηλυσιακός αφού με 0-3 ξεπέρασε το εμπόδιο των Νέων Βύρωνος. Οι γηπεδούχοι πάλεψαν στο πρώτο σετ αλλά από εκεί και πέρα η εικόνα του Ηλυσιακού γινόταν όλο και καλύτερη με αποτέλεσμα να έρθει το 0-3 και μαζί ακόμα ένα τρίποντο για την ομάδα των Ηλυσίων.

Με ιδανικό τρόπο συνέχισε και η Ένωση Γαλατσίου που πέτυχε επίσης νίκη εκτός έδρας με 3-0. Η ΟΠΕ Χαλκίδας έβαλε δύσκολα στην απέναντι πλευρά για δύο σετ. Στο πρώτο και το δεύτερο σετ η Ένωση Γαλατσίου συνάντησε πίεση από την απέναντι πλευρά αλλά μετά το 0-2 η ψυχολογία πήγε ξεκάθαρα στην πλευρά των φιλοξενούμενων με αποτέλεσμα να οδηγήσει στο νικηφόρο αποτέλεσμα.

Την πρώτη νίκη της στη Β’ Φάση πέτυχε η ΑΕ Αμπελοκήπων που με 3-0 επικράτησε της Αθηνάς Μαγκουφάνας. Το ξεκίνημα για τους γηπεδούχους ήταν απόλυτα θετικό και μάλιστα στο δεύτερο σετ τελείωσε με το εντυπωσιακό 25-8. Παρόλα αυτά η Αθηνά Μαγκουφάνας προσπάθησε να ανακάμψει, έμεινε κοντά στο σκορ στο επόμενο σετ αλλά οι γηπεδούχοι έφτασαν με επιτυχία στην κατάκτησή του και μαζί στο 3-0.