Διευκρινίσεις για το 2-3 του Άρη στην Μίκρα!

Η Τσεμπτσούμπα Σάρον ή Τσούμπα είναι ασφαλώς το πιο πολύτιμο πετράδι που κοσμεί την ομάδα του φετινού Άρη και ίσως  ολόκληρου του πρωταθλήματος. Στο παρθενικό της παιχνίδι στην Ελλάδα, σημείωσε 40 θεαματικούς πόντους, αλλά η παρουσία της δεν μπόρεσε να συνδυαστεί με νίκη εντός έδρας.   Ήταν εκπληκτική σ΄ όλη την διάρκεια του αγώνα, αλλά δεν είχε επικουρία όσο έπρεπε! Με την Σάρον στην σύνθεσή του ο Άρης θα είναι, αν όχι πρωταγωνιστής της κατηγορίας, σίγουρα όμως πολύ σκληρός στην έδρα του.

Επισημαίνω  ότι το 13-13 του 5ου σετ δεν μπορεί να δαιμονοποιήσει τους  διαιτητές κο Αβραμίδη, κα
Τσιούλα και τον επόπτη κο Μαλακίδη, όσο κι αν έσφαλαν ή όχι στην κρίση τους.
Η αιτία της ήττας πρέπει να αναζητηθεί, μεταξύ άλλων, και  στο 12-25 του 4ο σετ και στην ανώμαλη ,
αρχή του 5ου (Δεν θυμάμαι αν στο 13-13 ο Τσαϊρέλης πήρε time-out για να ηρεμήσει τις αθλήτριες του) .