Post Top Ad

2022-11-07

ΑΡΗΣ ΠΕΡΣΕΑΣ 3-0!

Ο Άρης είναι ο μεγάλος νικητής του σημερινού ντέρμπι στην Μίκρα, όπου ο Περσέας δεν μπόρεσε να επιβεβαιώσει την φήμη της πολύ καλής ομάδας.

Τα σετ: (8-2 16-3 25-12)  (8-6 16-13 25-16) (8-3 16-7 26-24)

Ο Άρης καθ' όλη την διάρκεια του αγώνα είχε προβάδισμα στο σκορ και δεν απειλήθηκε παρά μόνο στο 3ο, όπου έκανε κοιλιά μετά το 16-7 και έδωσε την ευκαιρία στον Περσέα να στείλει το set  στην παράταση με το σερβίς του  Dos Santos.

Μεγάλη αποκάλυψη το απόκτημα του Χρήστου Πάτρα, ο Μαροκινός ακραίος El Gharouti ο οποίος έκανε επίδειξη του μεγάλου του ταλέντου! Σίγουρα θα κάνει πολύ θόρυβο στην πορεία η επιλογή του Πάτρα.

Ο γηπεδούχος Άρης είχε σε μεγάλη μέρα τον Αραούχο, ο οποίος με σερβίς και καρφιά σήκωσε την επίθεση επικουρούμενος από τον El Gharouti. Ο Ηρ. Πάντσιος κράτησε πολύ καλά την υποδοχή και γενικά η ομάδα έδειξε ετοιμότητα άσχετα με το χαλάρωμα του 3ου σετ.

Ο Περσέας φάνηκε σαστισμένος και δεν μπόρεσε να επιδείξει τις δυνάμεις του στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος. Τίποτα όμως  δεν προδικάζει ότι  δεν θα δείξει το πραγματικό του πρόσωπο.